Super ochtend en avond in Oostvaardersveld

Maximumtemperatuur:   23  °C.
Minimumtemperatuur:    11  °C.

10-06-2017

Zaterdag ochtend ben ik weer eens te vinden in het Oostvaardersveld en begin ik geparkeerd bij de kleine praambult. Ik pak de scootmobiel uit de kofferbak en start de boel. Ik rij mijn gebruikelijke paadje af door het bos en kom zo bij de kruising uit om naar de oeverloperhut te gaan. Maar ik besluit om een keer rechtdoor te gaan en kom dan uit bij de Bomenlaan langs het spoor. Hier pak ik het pad rechts dwars door het Oostvaardersveld. Halverwege kom ik een mooie ree tegen.

Die zet ik natuurlijk ook even op de foto. Even verder op zie ik Johannes staan. Ik rij die kant op en samen kletsen we even bij in de heerlijke ochtend zon. We horen de sprinkhaan zanger om ons heen zingen maar zien, nee dat doen we niet. Toch lukt het om even later de sprinkhaan zanger op de foto te zetten.

Ik heb altijd gedacht dat er een een of andere grote kangoeroe vogel uit de boom kwam springen en dat zou dan in mijn ogen een sprinkhaan zanger moeten zijn. Maar tja ik heb er ook geen kaas van gegeten. Het is een klein vogeltje en in mijn ogen lijkt hij wel een beetje op een rietzanger. Maar goed ik heb een sprinkhaan zanger op de foto kunnen zetten. En dat viel niet mee moet ik zeggen. Na dit gedaan te hebben ga ik samen met Johannes nog even naar de overkant om daar in het Oostvaardersveld de konikpaarden op de foto te kunnen zetten.

Na dit gaat Johannes lekker naar huis en ik ga met mijn wagen nog even door het Oostvaardersveld heen. Ik rij nu richting de oeverloperhut om daar zo even te gaan kijken. Onderweg kom ik van alles tegen wat ik ook vast leg met de camera. Vlak bij de oeverloperhut komt de bruine kiekendief ook nog even pols hoogte nemen.

Bij de oeverloperhut is het lekker druk, een kleine plevier loopt op het eilandje vlak bij de hut. Wat een prachtig mooie vogel is dit ook met zijn gele oogschaduw. Zal wat gekost hebben zo’n permanent oogschaduwtje.

Ook de jonge kwikstaart hupt heen en weer en wil graag op de foto. Om de hoek aan de overzijde van de oeverloper plas komt ineens een lepelaar aan gelepeld. De lepelaar schrikt ergens van en neemt de lepels en vliegt weg.

Een grote Zilverreiger komt ook even langs. Dan komen er twee lepelaars aan en die staan lekker te lepelen en te poetsen aan de rechterzijde van de hut. En dan is het was tijd. Alles en iedereen staat zich te wassen de lepelaar, de kleine plevier en de kwikstaart. Straks vragen ze nog om shampoo. Ik heb genoeg gezien voor vandaag ik ga naar de poelruiterhut. Nou ja ook hier zijn ze zich aan het wassen de kleine karekiet komt net uit bad en is zijn veren aan het drogen.

Ook is Erna aanwezig in de poelruiterhut. Een collega spotter van de groep natuur waarnemers Flevoland. We kletsen even wat en dan is er een hoop gestamp op het water. We kijken naar buiten en een van de knobbel zwanen is al zijn familie leden aan het weg jagen.

Wat een schouw spel is dit zeg de knobbel zwaan weet niet van ophouden. De rust is weder gekeerd en de knobbelzwaan heeft zijn familie weg gejaagd. Erna gaat weer verder ik blijf nog even in de poelruiterhut. Inmiddels komen er twee collega spotters aangelopen hé dat zijn Henk en Wim ook van de groep natuur waarnemers Flevoland. Zo gezellig, lijkt wel een grote familie die natuur waarnemers Flevoland. En zo zitten we met z’n drieën in de hut en wachten we op wat komen gaat. Henk geeft aan nou zou leuk zijn als de ijsvogel even langs komt. En je raad het al binnen vijf minuten is de ijsvogel er.

En zo ratelen onze camera’s er weer op los. Niet veel later laat een muskusrat zich zien en deze heeft een plantje meegenomen voor zijn geliefde.

De muskusrat verdwijnt met plant en al onder water en zwemt zo onder de hut. We wensen nu maar de zeearend en de visarend en hopelijk lukt dat dan ook. Helaas komen die nou net niet. Maar halverwege de poelruiterplas zien we een meerkoet wat raar achter iets aan zwemmen. Ik pak de camera en maak een paar foto’s de meerkoet zwemt achter een slang aan en pikt hem.

En zo verjaagt hij de ringslang. Niet veel later zwemt er een kleine ringslang dichtbij de hut door het water en kan ik ook dit mooie beest op de foto zetten. Zo zeg ik mijn dag is geslaagd en ik ga naar huis. Ik zeg Henk en Wim nog even gedag en vertrek dan met de scootmobiel naar de auto. Bij thuis komst geeft mijn vrouw aan zullen we vanavond anders nog even die kant op gaan. Ik moet even nadenken nee natuurlijk hoef ik niet na te denken. Ik zeg ja is goed schat we gaan na het eten nog even die kant op. En zo hebben we gegeten de kleine meid op bed en de grote meid als oppas. En belanden we eerst bij de oeverloperhut waar net de bruine kiekendief wegvliegt.

Maar een mooie steltkluut en de kleine zilverreiger zijn er nog wel. En na dat de Cancan danseres is langs geweest gaan we naar de poelruiterhut toe.

Hier is het erg druk en er zitten behoorlijk wat mensen. Ze zijn allemaal in afwachting van de Bever. Aangezien de bever de laatste dagen veel gespot is. De konikpaarden zijn aan de overkant lekker bezig. Mijn vrouw geeft aan dat ze even bij de konikpaarden gaat kijken. Ik blijf nog heel even in de poelruiterhut misschien zie ik de bever ook wel. Ik maak nog wat foto’s van het aanvliegende wild wat langs komt en dan pak ik de scootmobiel en ga richting de konikpaarden. Mijn kanjer komt me al weer tegemoet lopen op de praamweg. We besluiten om nog even te spieken bij de oeverloperhut. En dat is een slimme keuze de zon gaat onder en er ontstaat een mooie rood/oranje gloed.

En een kleine zilverreiger vangt nog snel even zijn laatste hapje voor vandaag en kan met een gevuld buikje zijn slaap plekje uitzoeken voor vanavond. Uit het niets duikt er ook nog even een lepelaar ten tonelen. Wow lekker dichtbij en met de laatste zonnen stralen nemen we afscheid van de oeverloperhut. We stappen in de auto en rijden weer richting huis. Natuurlijk stoppen we nog even bij de grote praambult om daar de zon letterlijk onder zien te gaan achter de Oostvaardersdijk.

En dan is er aan deze super dag toch echt een einde gekomen. Bedankt voor het lezen en kijken.

Groetjes, Casper ( Leven-Met )

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *