Poelruiterhut en de fuut

Maximumtemperatuur:   10  °C.
Minimumtemperatuur:     6  °C.

27-02-2017

Maandag morgen. Na dat ik de hulp-boswachter naar school heb gebracht ga ik even lekker naar de poelruiterhut. Eerst stop ik nog even bij de grote Praambult. Daar staat in ieder geval een mooi groepje edelherten.

En ook de konikpaarden maar deze staan ver op de vlakte. Ik stap weer in en rij nu door het Oostvaardersveld en ik parkeer de auto vlakbij de poelruiterhut. Hier stap ik uit en pak ik de spullen weer bij elkaar. En loop ik via het poelruiterpad naar de hut. Hmm zouden er vandaag nog wat goudhaantjes in de boompjes zitten onderweg naar de hut. Helaas geen goudhaantjes. Bij aankomst poelruiterhut staan wel de konikpaarden aan de overkant van het water.

Een mooie grauwegans komt even voorbij vliegen en vlak hierna komen twee prachtige knobbelzwanen voorbij. Nu is er een groepje met tafeleenden en kuifeenden voor de hut. Een van de tafeleend vrouwtje gaat zich uitgebreid even poetsen en wassen en dat is altijd leuk om te zien.

En daar is het futen paartje. Zouden ze wat dichter bij komen en gaan ze de futen dans misschien wel doen vandaag. Eerst kijken ze elkaar een beetje aan en dan duiken de futen allebei onder water. En komen ze weer boven water met hun bek vol rabarber. Ja dan zwemmen ze naar elkaar toe, camera klaar in positie. En dan is het knallen de foto camera wordt er warm van.

Maar wat een mooi en leuk gezicht is het toch. En als je goed kijkt naar de fuut dan kom je toch wel tot de conclusie dat het wel hele mooie watervogels zijn, de kleuren zijn echt prachtig. Tijd om de spullen weer in te pakken en naar de auto te gaan. Aangekomen bij de auto lekker spullen achter in en hop onderweg naar huis. Ik rij langs de grote Praambult en zie daar de heckrunderen staan. Toch nog maar even stoppen en de camera er bij pakken.

Zo de heckrunderen staan er ook weer mooi op. Het was een koude en grijze dag vandaag maar heb toch weer leuke dingen gezien vandaag. Nu op naar huis en de hulp-boswachter ophalen. En dan even lekker eten. Graag tot een volgend blogje.

Groetjes, Casper ( Leven-Met )

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

One thought on “Poelruiterhut en de fuut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *