Steenarend in de achtertuin
Maximumtemperatuur:   40 °C.
Minimumtemperatuur:   22 °C.
17Â Aug 2024
Steenarend in de achtertuin:
Ik wordt in de morgen gebeld, met een hulp vraag. Of ik iemand uit de blubber kan helpen in de achtertuin. Altijd spanend natuurlijk, ik zal kijken of ik kan helpen. Dus spullen pakken, en dus ook de camera’s, en wat extra sleep materiaal. Daar aangekomen staat de betreffende auto tot aan zijn assen in de blubber. Zelfs ik kan er met de auto niet bij komen. Zonder dat ik mezelf ook ingraaf. Ik probeer eerst te duwen maar er zit geen beweging in. Ineens bedenk ik, ik heb een grote rubberen noppenmat achter in de auto liggen. Die ga ik dus even pakken ik loop weer even heen en weer naar de auto en kom terug met de mat. Ik leg de mat onder een van de wielen en we zetten ook even de antislip controle uit. En ja dat lukt we krijgen hem er uit door twee keer de mat er onder te leggen. De bereider is happy zal geen namen noemen. maar nu moet hij mij even naar mijn auto brengen dus rijd de bestuurder even om om zo bij mijn auto te komen. Ik ben weer bij de auto en kijk nog even rustig om me heen. En haal alle klei en aarde van mijn schoenen af. In de verte zie ik een grote steenarend vertrekken van uit de elektriciteitsmast waar de eerder gestrande bestuurder net onder door rijd.

Maar ik zie nog een steen arend zitten. Ik besluit om heel rustig die kant op te rijden. Bij een van de elektriciteitsmasten stap ik voorzichtig uit met de camera. Ik neem alvast wat foto’s want je weet nooit. Ik loop heel langzaam de richting op van de steenarend.

En neem iedere keer tijdens mijn stop een aantal foto’s. En dan vliegt de steenarend toch op. Met een groot voordeel hij komt mijn kant opvliegen. En ja de camera ratelde er op los om al die mooie plaatjes op de geheugenkaart te krijgen.

Wat een prachtige vogel. Zo Ik ben nu toch in de achtertuin dus maak ik gelijk maar even een rondje. En zo kom ik toch nog van alles tegen. Waaronder deze mooie parende koningspage vlinders.

Wat een prachtig gezicht. Ik cross weer even verder en zie mooi een grauwe klauwier op een takje zitten.

Snel de camera en kan net twee foto’s maken. Maar hij staat er op. Even verder op zie ik wat op de grond zitten ja het is een groene specht het was een beetje stoeien om de foto te schieten wand ik zat er net niet goed voor.

Maar ik heb hem toch, niet heel mooi maar ben er blij mee. Bij een van de water reservoirs kom ik een mooie zwervende heidelibel tegen.

En ook zie ik nog een schildpad.

Zo ik stap weer in en ga richting huis, onderweg moet ik nog even stoppen omdat de schaapsherder er aan komt ik blijf even op grote afstand .

Zodat de schapen rustig naar de overkant kunnen komen. En zo is er een einde gekomen aan deze zeer gekke maar ook bijzondere ochtend. Bedankt weer voor het kijken en lezen van Steenarend in de achtertuin. Graag tot een volgend blogje.
Groetjes, Casper (leven-met)
