Kanonnen van Mazarr贸n
Maximumtemperatuur:聽 聽 聽25聽 掳C.
Minimumtemperatuur:聽 聽 聽 11聽 掳C.
07-02-2024
Kanonnen van Mazarr贸n:
Lekker een middagje rond struinen bij de kanonnen van Mazarr贸n. Of wel Bater铆a del J贸rel en de Bater铆a de Castillitos. Maar eerst de rit naar boven. Het is van beneden naar boven tot de ingang van de Bater铆a ongeveer 8 km. Maar je doet er ongeveer 30 minuten over om boven te komen. De weg is smal en het gaat stijl omhoog dus veel bochten werk. En als je een tegenligger tegen komt, ja dan is het even passen en meten om langs elkaar heen te gaan. De uitzichten die je krijgt als je omhoog of naar beneden rijd zijn echt geweldig.

Het is voor mij niet de eerste keer dat ik hier kom, maar het blijft me verbazen hoe mooi deze plek eigenlijk is. En wat een geschiedenis deze plek heeft. En zo stop ik ook onderweg naar boven om even te genieten van het uitzicht.

En daar pakken we de camera natuurlijk ook even voor. Zo bijna aan de top en dan ben ik er. Auto heb ik net geparkeerd en de fiets er uit gehaald, nu op de fiets naar Bater铆a del J贸rel. Er zijn onverwacht toch veel mensen op bezoek hierboven dus ik moet een beetje zoeken hoe ik de foto’s etc neem. Uiteindelijk zie ik mijn kans en lanceer ik ook even de drone. Zo kan ik toch nog even wat mooie foto’s maken vanuit de lucht.

En tevens kan ik wat filmen. Uiteraard volgt dit nog op mijn YouTube kanaal. Inmiddels zie ik in de verte weer wat mensen aankomen dus laat ik de drone weer naar beneden. Ik pak de spullen en ga wat oude gebouwtje verkennen. En zo kan ik toch weer heel wat leuke foto’s maken van de oude gebouwen.

Ook een tweetal oude transport systemen om de munitie naar boven te transporteren naar de kanonnen kan ik nog mooi vast leggen.

Zo ik ga nu fietsen naar de Bater铆a de Castillitos om daar ook nog even te struinen en foto’s te nemen. De kanonnen daar zijn een beetje opgeknapt en hebben een nieuw verflaagje gekregen.

Het ziet er in ieder geval weer een stuk beter uit dan de laatste keer dat ik hier was. Via de toren kom ik bij de uitkijkpost. De uitkijkpost die over de zee heen kijkt om zo vijandige schepen te kunnen ontdekken. Maar ja hoe zie je nou dat ze vijandig zijn. Aangezien de Vickers kanonnen hier een bereik hadden van 35 km. En iets wat 35 km ver weg is of 10 km ver weg is lijkt mij moeilijk te onderscheiden. Maar daar hadden ze wat op gevonden, muurschilderingen van de geallieerde schepen die dus niet gebombardeerd mochten worden.

Zo ook te zien op de foto’s die ik er van gemaakt heb.

Ik wilde eigenlijk nog even met de drone hier vliegen maar de wind gooit roet in het eten. Dus dat moet ik dan maar een volgende keer weer doen. Ik maak hier nog even lekker wat foto’s. En ook beneden bij de ingang van dit complex.

Daarna ga ik weer lekker naar de auto fietsen, en zit mijn dagje en energie er voor vandaag weer op. Graag tot een volgend blogje.
Groetjes, Casper (leven-met)
